Konferans Hakkında

GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ

8. ULUSLARARASI EKONOMİ VE FİNANS KONFERANSI

UNIVERSITY of GREENWICH, MZUMBE UNIVERSITY ve ATLAS ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİYLE 6-7 ARALIK 2024


 

Değerli Bilim İnsanları,


İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak, University of Greenwich, Mzumbe University ve Atlas Üniversitesi işbirliği ile düzenlemekte olduğumuz 8. "Ekonomi ve Finans" Konferansı, 6-7 Aralık  2024 tarihlerinde İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde online ve yüz yüze olarak gerçekleşecektir. 2024 yılı ana teması "Afrika Perspektifleri" olarak belirlenmiştir.


Amacımız, Afrika kıtasının kalkınma sürecinde yaşadığı dönüşüm sorunlarının Afrika perspektifinden akademisyenlerce tartışıldığı bir platform sunmaktır. Bugüne kadar Türkiye’den Afrika’ya bakış açışı daha ziyade Türkiye’nin ekonomik ve politik amaçlarını Afrika’da nasıl gerçekleştirebilir doğrultusundadır. Düzenlemek istediğimiz konferans Afrikalı katılımcılara nasıl bir Afrika istedikleri konusunda söz verecek ve Türkiye gibi Afrika harici ülkelerin ekonomik ve politik faaliyetlerinin ne ölçüde Afrika ülkelerinin ilerlemek istedikleri patikayla uyumlu olduğunu görme fırsatı yaratacaktır. Bunun yanı sıra bu konferansla büyük Afrika Birliği’yle gerçekleştirilmek istenen Afrika ülkeleri bütünleşmesinin ileride Türkiye gibi ülkelere ne ölçüde yatırım ve Afrika içi ticaret fırsatı sunabileceğini iş çevresinden katılımcılarla ve akademisyenlerle tartışılması ve bir yol haritası çıkarma imkânı sunması amaçlanmaktadır.

Kongre ile ilgili önemli özet bilgiler:


Kongre boyunca ekonomi ve finans alt başlıklarında sunulacak tüm bildiriler yetkili hakemlerce değerlendirilecektir ve oturumlar disiplin ve konu esasına göre düzenlenecektir. 

 

Kongre dilleri, Türkçe ve İngilizce olacaktır. Uluslararası katılımcılarımızla fikir alışverişinde bulunurken dil bariyerini aşmamızı sağlayacak bu seçenek, kapsayıcı bir etkileşim sağlamamıza yardımcı olacaktır.


Bu değerli kongreye katılarak birlikte geleceğe yönelik çözümler üretmeyi dört gözle bekliyoruz. Katkılarınız ve bilgi birikiminizle, "Ekonomi ve Finans" konferansını daha da zenginleştireceğinize inanıyoruz. Birlikte olacağımız önemli kongreyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Katılımınız için teşekkür eder, en içten saygılarımızı sunarız.

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi

Ekonomi ve Finans Konferansı Düzenleme Komitesi

KonferansAfişiGüncel